Blíží se jaro? Zvlášť odolní cyklisté se už objevují na chodníku

Samozřejmě jde o odolnost, kterou zejména městští cyklisté projevují vůči dobrému vychování, ohleduplnosti a hlavně zákonu 361/2000Sb., § 53. Je to přestane klouzat, naskočí na vehikly, čím nespolehlivější, tím lepší. A proč by se drncali vozovkou? Na chodníku se jim přece nic nestane! Pěšák uskočí, když to pořádně rozjedu… Ranní setkání burana s chodcem v jinak prázdné ulici.

To se nám ta doprava pěkně integruje…!

Zarážející slabost v komunikaci s veřejností ze strany provozovatele koloběžek (prostě kašlat na problémy, které vyvolává koloběžkizace) má odvrácenou stranu. Někdy je nutno se zamyslet, zda se nejedná o případ geniality. Proč respektovat chodce, přestat se chovat bezohledně, zajistit, aby uživatelé-řidiči jednostopého vozidla (koloběžka!) respektovali zákon 361/2004 Sb., § 53 a d., když je lepší jít na věc pokrokově. Ano, doba velí Integrovat a sdílet! Není nápad, aby se koloběžka stala součástí MHD, vlastně geniální? Až polezou koloběžkáři stejně jako cyklisté do tramvaje a metra, aby se se svým vozítkem svezli, bude vítězství pokroku završeno. Těšíme se!

Houstone! Máme (další) problém. Americkou koloběžku.

Co dodat… z volání na poušti se stává pomalu volání o pomoc, a bude hodně hlasité. Začali to bicyklisté, a teď chodce kosí jedovatě zelené koloběžky.

Problém je tady.

Kdo navrhne řešení? Kdo první řekne, že uživatel dopravního prostředku, jedoucí tam, kde mu zákon zakazuje, a tak ohrožující chodce, prostě není fajn kluk nebo prima holka? Kdo se přidá k hlasu veřejnosti, chodců a všech lidí, kteří se k druhým chovají prostě normálně? Zdvořile a ohleduplně?

Pište vaše zkušenosti a návrhy na redakce@prazskychodec.cz. Proč? Zjistíte brzy.

Coming soon.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/elektricke-kolobezky-na-chodnik-nesmi-podivejte-se-kolik-jsme-jich-v-centru-prahy-napocitali-za-par-minut-58258?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp